Najczęstsze pytania - PONKO FAQ

 1. Jaki rozmiar PONKO wybrać?

Od lewej:

Tosia, lat 6, wzrost ok 115 cm (pasuje TODDLER)
Kubuś, lat 4 wzrost ok. 100 cm (pasuje TODDLER)
Hania, lat 1 wzrost ok. 80 cm (pasuje STANDARD złożony)
Frania, lat 3 wzrost ok. 90 cm (pasuje STANDARD/TODDLER złożony)
 
Dla dzieci od ok. 6 miesiąca zdecydowanie wybierz rozmiar STANDARD.
 
W wieku 2/3 lat wciąż najodpowiedniejszy jest STANDARD, ale zakładając, żeby PONKO posłużyło jak najdłużej warto rozważyć rozmiar TODDLER. W wersji złożonej na 3-latku powinien leżeć już ok.
 
TODDLER dla starszaków. U młodszych patrz akapit wyżej, od 4 lat spokojnie. Posłuży przez kilka sezonów, nawet do 7 roku życia.
 
2. Jakie są wymiary poncz?
 
 
3. Jak dbać o ponczo i kocyk? Konserwacja:
 
Ponczo i kocyk  można prać w pralce, najlepiej w 30 stopniach, najlepiej suszyć na płasko lub rozwieszone tak, aby materiał się nie stykał. Teoretycznie nie można suszyć PONKO w suszarce, ale na prośbę jednej z klientek wrzuciłam jedno z poncz moich córek na tryb "do syntetyków". Ponczo z suszarki wyjęłam suche i mięciutkie, więc na delikatnym trybie jak najbardziej można suszyć je również w suszarce*
 
*kocyka nie próbowałam, ale dla Was wszystko - to też przetestuje. :)
 
4. Jak korzystać z PONKO w foteliku?
Nie ma nic prostszego! Dziecko wskakuje do fotelika, materiał zarzucamy na oparcie, a pasy prowadzimy pod ponczo i dociągamy jak najmocniej. Można też pokręcić ponczakiem w taki sposób, żeby dokładnie okryć dziecko.
 
5. Jaka jest gramatura materiału? Czy PONKO nadaje się na mrozy?
Każde ponczo uszyte jest z podwójnej warstwy polaru o gramaturze 270g. Czy nadaje się na mrozy? To zależy od rodziców i dzieci. :) Nasze PONKOdzieciaki śmigały w ponczach do -6, pod spodem zazwyczaj jakaś bluza lub sweter. Jeżeli nadejdą większe mrozy będziemy testować.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl